Southern Oregon Speedway

Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659...
Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon...
Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Hea...
Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659...

Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659...

5/21/2024 -
Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659 Night Wins At Southern Oregon By Ben Deatherage White City, Oregon- Wrapping up the second night of
Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon...

Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon...

5/21/2024 -
Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon With Dave’s Home Supply Iron Head Sprints By Ben Deatherage White City, Oregon- Saturday, May 18th,
Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Hea...

Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Hea...

5/18/2024 -
Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Head Sprints Feature At Southern Oregon Speedway By Ben Deatherage White City, Oregon-The Dave's Home S

Latest News

Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659 Night Wins

Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659 Night Wins

5/21/2024
Peters, Knight, And Steele Collect IBEW Local 659 Night Wins At Southern Oregon By Ben Deatherage White City, Oregon- Wrapping up the second night of the doubleheader weekend, Southern Oregon Speedway was back at it on Saturday, May 18th, IBEW Local 659 Night.  In addition...more
Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon With Dave’s Hom

Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon With Dave’s Hom...

5/21/2024
Wheeler Wins Saturday Showdown At Southern Oregon With Dave’s Home Supply Iron Head Sprints By Ben Deatherage White City, Oregon- Saturday, May 18th, would have an incredible finish to the Dave’s Home Supply Iron Head Sprint Series doubleheader weekend at Southern Oregon...more
Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Head Sprints Featu

Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Head Sprints Featu...

5/18/2024
Garen Linder Dominates Dave's Home Supply Iron Head Sprints Feature At Southern Oregon Speedway By Ben Deatherage White City, Oregon-The Dave's Home Supply Iron Head Sprints kicked off their May portion of their schedule on Friday, the 17th, with a visit to Southern Oregon...more
Josh King Dominates Southern Oregon Dwarf Car Feature

Josh King Dominates Southern Oregon Dwarf Car Feature

5/18/2024
Josh King Dominates Southern Oregon Dwarf Car Feature White City, Oregon- The Stone Heating and Air Dwarf Cars complimented the Dave’s Home Supply Iron Head Sprints at Southern Oregon Speedway on Friday, May 17th.  Twenty entries filled the pit area of the 3/8-mile clay...more
Toyota
5/28/2023 - Southern Oregon Speedway

5/28/2023 - Southern Oregon Speedway

White City, OR

THE MEMORIAL CUP ***** ROGER HAUDENSHILD / ROCKY NASH

PRO STOCKS ROCKY NASH MEMORIAL

A MODS AND SPORT MODS ROGER HAUDENSHILD TRIBUTE

FORMAT; A MODS AND SPORT MODS
POINTS FROM SATURDAY WILL SET QUALIFIERS (15 LAPS)
CAR COUNT WILL DETERMINE HOW MANY QUALIFIERS AND HOW MANY TRANSFER
TOP 8-10 LOCKED IN DRIVERS WILL RE DRAW FOR POSITION

A MAINS:
A MODS 40 LAPS
SPORT MODS 30 LAPS
PRO STOCKS 25 LAPS
MINI STOCKS 20 LAPS

A Mods $2500 to win $200 to start
Sport mods $1500 to win $150 to start
Pro stocks $1,000.00 TO WIN

SUBJECT TO CHANGE !!!

Classes

  • Mini stocks7 entries
  • IMCA SportMods35 entries
  • Outlaw ProStocks21 entries
  • IMCA Modifieds17 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Mini stocks

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 16 Quintyn Ericks Quintyn Ericks Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 4
2 1 01 Trenton Breshears Trenton Breshears Eagle Point, OR Eagle Point, OR -1
3 4 M11W Marilyn Yawnick Marilyn Yawnick Yreka, CA Yreka, CA 1
4 7 8J Jim Wooldridge Jim Wooldridge Eagle Point, OR Eagle Point, OR 3
5 3 11 Dylan Irving Dylan Irving Grants Pass, OR Grants Pass, OR -2
6 DNF 2 101 Dawn Rich Dawn Rich Medford, OR Medford, OR -4
7 DNF 6 54D Ashtin Hedges Ashtin Hedges White City, OR White City, OR -1
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54D Ashtin Hedges Ashtin Hedges White City, OR White City, OR 3
2 6 16 Quintyn Ericks Quintyn Ericks Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 4
3 1 M11W Marilyn Yawnick Marilyn Yawnick Yreka, CA Yreka, CA -2
4 2 11 Dylan Irving Dylan Irving Grants Pass, OR Grants Pass, OR -2
5 5 101 Dawn Rich Dawn Rich Medford, OR Medford, OR -
6 7 8J Jim Wooldridge Jim Wooldridge Eagle Point, OR Eagle Point, OR 1
7 3 01 Trenton Breshears Trenton Breshears Eagle Point, OR Eagle Point, OR -4
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 16 Quintyn Ericks Quintyn Ericks Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 18.701
2 5 54D Ashtin Hedges Ashtin Hedges White City, OR White City, OR 19.162
3 4 01 Trenton Breshears Trenton Breshears Eagle Point, OR Eagle Point, OR 20.542
4 1 M11W Marilyn Yawnick Marilyn Yawnick Yreka, CA Yreka, CA 21.665
5 6 101 Dawn Rich Dawn Rich Medford, OR Medford, OR 21.828
6 7 8J Jim Wooldridge Jim Wooldridge Eagle Point, OR Eagle Point, OR 21.878
7 3 11 Dylan Irving Dylan Irving Grants Pass, OR Grants Pass, OR 22.433

IMCA SportMods

30 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA -
2 2 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR -
3 4 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA 1
4 6 12I Isaac Sanders Isaac Sanders Brookings, OR Brookings, OR 2
5 5 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR -
6 11 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR 5
7 3 16P Travis Peery Travis Peery Yreka, CA Yreka, CA -4
8 9 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR 1
9 8 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR -1
10 10 19X Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR -
11 13 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR 2
12 18 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR 6
13 17 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR 4
14 22 111 Cole Olexiewicz Cole Olexiewicz Susanville, CA Susanville, CA 8
15 19 21P Landyn Philpott Landyn Philpott Lapine, OR Lapine, OR 4
16 20 68T Daniel Taylor Daniel Taylor Butte falls, OR Butte falls, OR 4
17 15 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA -2
18 21 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA 3
19 16 55W Chad Wormington Chad Wormington Montague, CA Montague, CA -3
20 12 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR -8
21 14 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA -7
22 7 95 Rich McCoy Rich McCoy Medford, OR Medford, OR -15
15 Laps

B1 Qualifier

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR -
2 5 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR 3
3 4 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR 1
4 2 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA -2
5 6 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR 1
6 3 21P Landyn Philpott Landyn Philpott Lapine, OR Lapine, OR -3
Top 6 transfer
7 12 18G Chance Gorden Chance Gorden Eagle Point, OR Eagle Point, OR 5
8 7 007 Gabriel Chavez Gabriel Chavez WILLIAMS, OR WILLIAMS, OR -1
9 10 22 Justin Dorr Justin Dorr Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 1
10 8 28L Steven Lysinger Steven Lysinger Gold Hill, OR Gold Hill, OR -2
11 11 89M kristopher mix kristopher mix Medford, OR Medford, OR -
12 13 57 brian nemer-kaiser brian nemer-kaiser Eagle Point, OR Eagle Point, OR 1
13 14 111 Cole Olexiewicz Cole Olexiewicz Susanville, CA Susanville, CA 1
DNS 9 7JR Mike Ficklin Jr Mike Ficklin Jr Oroville, CA Oroville, CA -
15 Laps

B2 Qualifier

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 19X Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR -
2 2 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR -
3 10 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA 7
4 6 55W Chad Wormington Chad Wormington Montague, CA Montague, CA 2
5 8 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR 3
6 3 68T Daniel Taylor Daniel Taylor Butte falls, OR Butte falls, OR -3
Top 6 transfer
7 11 21JR Vinny Debenedetti Vinny Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 4
8 13 28W Jace Wright Jace Wright Gazelle, CA Gazelle, CA 5
9 7 26 Zach Nelson Zach Nelson Medford, OR Medford, OR -2
10 5 51 Connor Franklin Connor Franklin Montague, CA Montague, CA -5
11 4 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA -7
12 9 67G Tyler David Williams Tyler David Williams Tulelake, CA Tulelake, CA -3
DNS 12 7SR Mike Ficklin Mike Ficklin Oroville, CA Oroville, CA -

Hot Laps 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR 16.157
2 16 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR 16.430
3 23 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR 16.466
4 11 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR 16.470
5 26 28W Jace Wright Jace Wright Gazelle, CA Gazelle, CA 16.489
6 18 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.660
7 3 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA 16.676
8 24 55W Chad Wormington Chad Wormington Montague, CA Montague, CA 16.726
9 21 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA 16.739
10 12 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR 16.770
11 1 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA 16.816
12 22 67G Tyler David Williams Tyler David Williams Tulelake, CA Tulelake, CA 16.818
13 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR 16.842
14 4 21JR Vinny Debenedetti Vinny Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 17.036
15 6 19X Jason Ferguson Jason Ferguson Sweet Home, OR Sweet Home, OR 17.157
16 10 18G Chance Gorden Chance Gorden Eagle Point, OR Eagle Point, OR 17.303
17 9 51 Connor Franklin Connor Franklin Montague, CA Montague, CA 17.308
18 19 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR 17.474
19 14 89M kristopher mix kristopher mix Medford, OR Medford, OR 17.703
20 15 26 Zach Nelson Zach Nelson Medford, OR Medford, OR 17.796
21 25 57 brian nemer-kaiser brian nemer-kaiser Eagle Point, OR Eagle Point, OR 18.987

Hot Laps 2

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA 15.922
2 6 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA 16.343
3 1 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR 16.363
4 8 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.414
5 7 12I Isaac Sanders Isaac Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.502
6 4 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR 16.592
7 5 16P Travis Peery Travis Peery Yreka, CA Yreka, CA 16.598
8 3 95 Rich McCoy Rich McCoy Medford, OR Medford, OR 16.747

Outlaw ProStocks

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 21JT Justin Crockett Justin Crockett Arroyo Grande, CA Arroyo Grande, CA 5
2 4 401K Richard Brace Jr Richard Brace Jr Grass Valley, CA Grass Valley, CA 2
3 11 250 Ryan Smith Ryan Smith Coalinga, CA Coalinga, CA 8
4 8 75 Travis White Travis White Fallon, NV Fallon, NV 4
5 3 33 Rusty Azevedo Rusty Azevedo Bonanza, OR Bonanza, OR -2
6 7 3D Chris Smith Chris Smith Coalinga, CA Coalinga, CA 1
7 18 5 Steve Borror Steve Borror Klamath, OR Klamath, OR 11
8 10 22M Mitch Machado Mitch Machado Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA 2
9 15 28M Phil Moreno Phil Moreno Antioch, CA Antioch, CA 6
10 14 6 Dennis Burtenhouse JR Dennis Burtenhouse JR Klamoth Falls, OR Klamoth Falls, OR 4
11 16 7H Colby Hammond Colby Hammond Bonanza, OR Bonanza, OR 5
12 19 21G Gene Guinn Gene Guinn Woodland, CA Woodland, CA 7
13 1 4T Brent Lawrence Brent Lawrence Grass Valley, CA Grass Valley, CA -12
14 21 05 Jeff Haudenshild Jeff Haudenshild Klamath, OR Klamath, OR 7
15 9 92 Jay Bryant Jay Bryant Folsom, CA Folsom, CA -6
16 20 74 Keith Scott Keith Scott Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 4
17 12 2A Donny Richardson Donny Richardson Oakdale, CA Oakdale, CA -5
18 17 04 James Flowers James Flowers Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR -1
19 2 84 Scott Lenz Scott Lenz Eagle Point, OR Eagle Point, OR -17
20 5 L88 Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR -15
21 13 14E Darek Alford Darek Alford Etna, CA Etna, CA -8
6 Laps

Dash 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21JT Justin Crockett Justin Crockett Arroyo Grande, CA Arroyo Grande, CA 1
2 5 L88 Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 3
3 3 401K Richard Brace Jr Richard Brace Jr Grass Valley, CA Grass Valley, CA -
4 4 33 Rusty Azevedo Rusty Azevedo Bonanza, OR Bonanza, OR -
5 1 84 Scott Lenz Scott Lenz Eagle Point, OR Eagle Point, OR -4
6 6 4T Brent Lawrence Brent Lawrence Grass Valley, CA Grass Valley, CA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 84 Scott Lenz Scott Lenz Eagle Point, OR Eagle Point, OR 2
2 2 33 Rusty Azevedo Rusty Azevedo Bonanza, OR Bonanza, OR -
3 1 3D Chris Smith Chris Smith Coalinga, CA Coalinga, CA -2
4 5 22M Mitch Machado Mitch Machado Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA 1
5 6 05 Jeff Haudenshild Jeff Haudenshild Klamath, OR Klamath, OR 1
6 4 28M Phil Moreno Phil Moreno Antioch, CA Antioch, CA -2
DNS 7 5 Steve Borror Steve Borror Klamath, OR Klamath, OR -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 21JT Justin Crockett Justin Crockett Arroyo Grande, CA Arroyo Grande, CA 4
2 6 L88 Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 4
3 1 75 Travis White Travis White Fallon, NV Fallon, NV -2
4 4 250 Ryan Smith Ryan Smith Coalinga, CA Coalinga, CA -
5 3 14E Darek Alford Darek Alford Etna, CA Etna, CA -2
6 2 7H Colby Hammond Colby Hammond Bonanza, OR Bonanza, OR -4
7 7 21G Gene Guinn Gene Guinn Woodland, CA Woodland, CA -
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 401K Richard Brace Jr Richard Brace Jr Grass Valley, CA Grass Valley, CA 5
2 2 4T Brent Lawrence Brent Lawrence Grass Valley, CA Grass Valley, CA -
3 1 92 Jay Bryant Jay Bryant Folsom, CA Folsom, CA -2
4 5 2A Donny Richardson Donny Richardson Oakdale, CA Oakdale, CA 1
5 4 6 Dennis Burtenhouse JR Dennis Burtenhouse JR Klamoth Falls, OR Klamoth Falls, OR -1
6 7 04 James Flowers James Flowers Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 1
7 3 74 Keith Scott Keith Scott Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR -4
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 2 75 Travis White Travis White Fallon, NV Fallon, NV 15.589
2 17 L88 Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 15.624
3 18 401K Richard Brace Jr Richard Brace Jr Grass Valley, CA Grass Valley, CA 15.971
4 14 21JT Justin Crockett Justin Crockett Arroyo Grande, CA Arroyo Grande, CA 16.121
5 12 6 Dennis Burtenhouse JR Dennis Burtenhouse JR Klamoth Falls, OR Klamoth Falls, OR 16.313
6 21 04 James Flowers James Flowers Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 16.360
7 10 28M Phil Moreno Phil Moreno Antioch, CA Antioch, CA 16.452
8 11 250 Ryan Smith Ryan Smith Coalinga, CA Coalinga, CA 16.604
9 16 05 Jeff Haudenshild Jeff Haudenshild Klamath, OR Klamath, OR 16.620
10 15 2A Donny Richardson Donny Richardson Oakdale, CA Oakdale, CA 16.622
11 7 84 Scott Lenz Scott Lenz Eagle Point, OR Eagle Point, OR 16.629
12 19 5 Steve Borror Steve Borror Klamath, OR Klamath, OR 16.736
13 3 92 Jay Bryant Jay Bryant Folsom, CA Folsom, CA 17.227
14 6 4T Brent Lawrence Brent Lawrence Grass Valley, CA Grass Valley, CA 17.271
15 1 3D Chris Smith Chris Smith Coalinga, CA Coalinga, CA 17.537
16 5 7H Colby Hammond Colby Hammond Bonanza, OR Bonanza, OR 17.747
17 8 14E Darek Alford Darek Alford Etna, CA Etna, CA 17.833
18 4 33 Rusty Azevedo Rusty Azevedo Bonanza, OR Bonanza, OR 17.985
19 13 22M Mitch Machado Mitch Machado Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA 18.088
20 9 74 Keith Scott Keith Scott Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 18.600
21 20 21G Gene Guinn Gene Guinn Woodland, CA Woodland, CA 18.865

IMCA Modifieds

40 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 4
2 1 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR -1
3 8 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA 5
4 2 4X Anthony Slaney Anthony Slaney Martinez, CA Martinez, CA -2
5 9 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR 4
6 7 15JT Justin McCreadie Justin McCreadie Phoenix, OR Phoenix, OR 1
7 3 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR -4
8 10 ONE2 Josh Combs Josh Combs Roseville, CA Roseville, CA 2
9 11 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR 2
10 6 26A Paris Archie Paris Archie Sparks, NV Sparks, NV -4
11 13 82JM James Anderson James Anderson White City, OR White City, OR 2
12 14 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR 2
13 16 0 Duane Orsburn Duane Orsburn Hornbrook, CA Hornbrook, CA 3
14 4 15J Jeremy Richey Jeremy Richey Phoenix, OR Phoenix, OR -10
15 17 68 Jesse Bailey Jesse Bailey Central Point, OR Central Point, OR 2
16 12 20 Chris Biggs Chris Biggs White City, OR White City, OR -4
DNS 15 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR -
2 4 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 2
3 2 15JT Justin McCreadie Justin McCreadie Phoenix, OR Phoenix, OR -1
4 3 82JM James Anderson James Anderson White City, OR White City, OR -1
5 5 ONE2 Josh Combs Josh Combs Roseville, CA Roseville, CA -
DNS 6 68 Jesse Bailey Jesse Bailey Central Point, OR Central Point, OR -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 26A Paris Archie Paris Archie Sparks, NV Sparks, NV 2
2 6 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA 4
3 4 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR 1
4 5 15J Jeremy Richey Jeremy Richey Phoenix, OR Phoenix, OR 1
5 2 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR -3
6 1 0 Duane Orsburn Duane Orsburn Hornbrook, CA Hornbrook, CA -5
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 4X Anthony Slaney Anthony Slaney Martinez, CA Martinez, CA 2
2 5 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 3
3 1 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR -2
4 2 20 Chris Biggs Chris Biggs White City, OR White City, OR -2
5 4 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR -1
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 13 ONE2 Josh Combs Josh Combs Roseville, CA Roseville, CA 16.019
2 14 15J Jeremy Richey Jeremy Richey Phoenix, OR Phoenix, OR 16.065
3 8 26A Paris Archie Paris Archie Sparks, NV Sparks, NV 16.136
4 1 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR 16.181
5 16 68 Jesse Bailey Jesse Bailey Central Point, OR Central Point, OR 16.345
6 4 15JT Justin McCreadie Justin McCreadie Phoenix, OR Phoenix, OR 16.365
7 15 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 16.375
8 11 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR 16.381
9 9 4X Anthony Slaney Anthony Slaney Martinez, CA Martinez, CA 16.434
10 10 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 16.466
11 5 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR 16.468
12 6 20 Chris Biggs Chris Biggs White City, OR White City, OR 16.570
13 17 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA 16.582
14 7 82JM James Anderson James Anderson White City, OR White City, OR 16.679
15 2 0 Duane Orsburn Duane Orsburn Hornbrook, CA Hornbrook, CA 16.765
16 3 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR 16.982
17 12 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR 17.204

Next Event

DAYSHRSMINSEC
Sign Up For 50:50 MyRacePass Registration
Toyota
Toyota
ACME Fire and Safety
Hoppes Construction
Precision Electric
CDA Archetechts
Gage It
Mr Smith
Anderson Concrete
AG Auto Repair
Cigar Cave
Lewis Power Equipment
Pickers Pawn
Bi-Mart
Souther Oregon Signs
Stone Heating
Pit Sky Lights
Toyota
Dustys Transmission
BHS
Central Welding
Chick Fil A
Diamond Home Improvement
HD Plumbing
Hoag Roofing
IBEW Local 659
Knife River
Medford Heart of the Rouge
Spartan Security
Parr Lumber
Hard Rock Tops
Bi Mart
Baxter Auto Parts
Getter Printed
KRRM
Mountain View Fence
Wilson Equipment
Pinnacle 365
Rougue Valley Fun Center