Southern Oregon Speedway

ETHAN KILLINGSWORTH BECOMES FIRST EVER IMCA SPORTM...
New 2024 Schedule posted!!
2023 Late Model Tire Rules
ETHAN KILLINGSWORTH BECOMES FIRST EVER IMCA SPORTM...

ETHAN KILLINGSWORTH BECOMES FIRST EVER IMCA SPORTM...

7/30/2023 -
Congratulations to the Best of the West in Sportmods, Ethat Killingswoth!! As well as Trevor Points in 2nd, Landyn Philpott in 3rd and Madilynn Ashley
2023 Late Model Tire Rules

2023 Late Model Tire Rules

3/1/2023 -
WHEELS & TIRES MAX 14” wide wheels Hoosier D 55 spec, Hoosier WRS-2, LM40 tires will all be permitted for the 2023 season. Tire rule may change in 202

Latest News

No Racing this Saturday Night 8/4

No Racing this Saturday Night 8/4

7/31/2023
No Racing this Saturday Night 8/4 but..... We will be back on the track Aug 12 with IMCA Sportmods, MiniStocks, Super4, ProStocks, and Limited Sprints
ETHAN KILLINGSWORTH BECOMES FIRST EVER IMCA SPORTMOD BEST OF THE

ETHAN KILLINGSWORTH BECOMES FIRST EVER IMCA SPORTMOD BEST OF THE...

7/30/2023
Congratulations to the Best of the West in Sportmods, Ethat Killingswoth!! As well as Trevor Points in 2nd, Landyn Philpott in 3rd and Madilynn Ashley in 6th for making all of the races! We will post payout information soon!! Thank all of you that supported these shows,...more
the 2023 Dwarf Car BIGFOOT

the 2023 Dwarf Car BIGFOOT

7/27/2023
Hey come on out to SOS This Weekend for the 2023 Dwarf Car BIGFOOT!! 2 Night Show! Friday and Saturday 28th and 29th The BIGFOOT has the biggest DWARF car purse in the country. Pit Gate opens at 2pm and Grandstands open at 5pm both nights with Hot Laps/Qualifying at 6pm...more
Toyota
7/7/2023 - Southern Oregon Speedway

7/7/2023 - Southern Oregon Speedway

White City, OR

R CHARLES SNYDER SALUTE ***** ( Sweet Tea Express night at the races)

R CHARLES FORMAT FRIDAY NIGHT

COMING SOON

Classes

  • IMCA SportMods53 entries
  • IMCA Modifieds19 entries

Track Contact

Available on SpeedUnionTV

Available on SpeedUnionTV

Full Event Information on MyRacePass

IMCA SportMods

25 Laps

A Feature DAY 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 W7 Kevin Williamson Kevin Williamson Coburg, OR Coburg, OR 4
2 3 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR 1
3 21 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR 18
4 6 38 KC Keller KC Keller Tracy, CA Tracy, CA 2
5 1 111 Cole Olexiewicz Cole Olexiewicz Susanville, CA Susanville, CA -4
6 7 00 Colby Fett Colby Fett Algona, IA Algona, IA 1
7 19 28K Chester Kniss Chester Kniss Antioch, CA Antioch, CA 12
8 8 11 Trevor Points Trevor Points Salem, OR Salem, OR -
9 17 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA 8
10 18 7J Fred Ryland Fred Ryland Brentwood, CA Brentwood, CA 8
11 2 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR -9
12 12 46N Jonathan Hagio Jonathan Hagio Prunedale, CA Prunedale, CA -
13 16 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA 3
14 4 16P Nick Trenchard Nick Trenchard Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR -10
15 9 37M Derek Murphy Derek Murphy Colorado Springs, CO Colorado Springs, CO -6
16 13 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR -3
17 10 MM5 Matt Ruf Matt Ruf Grand Junction, CO Grand Junction, CO -7
18 11 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA -7
19 15 7TG Joe Docekal Joe Docekal Dysart, IA Dysart, IA -4
20 14 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA -6
21 20 3 Garrett Craig Garrett Craig Veneta, OR Veneta, OR -1
15 Laps

Qualifier 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 14 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA 13
2 13 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA 11
3 1 28K Chester Kniss Chester Kniss Antioch, CA Antioch, CA -2
Top 3 transfer
4 6 69 Kasi Comer Kasi Comer Eugene, OR Eugene, OR 2
5 9 27S Sean Hulsey Sean Hulsey shasta lake, CA shasta lake, CA 4
6 3 12 Jimmy Ford Jimmy Ford Yuba City, CA Yuba City, CA -3
7 11 21JR Vinny Debenedetti Vinny Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 4
8 10 21W John Wilson John Wilson 2
9 12 67G Tyler David Williams Tyler David Williams Tulelake, CA Tulelake, CA 3
10 7 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR -3
11 4 21P Landyn Philpott Landyn Philpott Lapine, OR Lapine, OR -7
12 8 33B Hunter Bloom Hunter Bloom Eugene, OR Eugene, OR -4
13 5 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR -8
DNS 2 21 Evan Scroggins Evan Scroggins Sutter, CA Sutter, CA -
15 Laps

Qualifier 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 7TG Joe Docekal Joe Docekal Dysart, IA Dysart, IA 3
2 2 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA -
3 3 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR -
Top 3 transfer
4 6 333 Aaron Bloom Aaron Bloom Cottage Grove, OR Cottage Grove, OR 2
5 1 184 Riley Jeppesen Riley Jeppesen Atwater, CA Atwater, CA -4
6 5 7Z Craig Nieman Craig Nieman Reno, NV Reno, NV -1
7 8 95 Rich McCoy Rich McCoy Medford, OR Medford, OR 1
8 7 51 Connor Franklin Connor Franklin Montague, CA Montague, CA -1
9 12 63 Buddy Olschowka Buddy Olschowka Tracy, CA Tracy, CA 3
10 13 58M Mike Merritt Mike Merritt Yuba City, CA Yuba City, CA 3
11 11 12I Isaac Sanders Isaac Sanders Brookings, OR Brookings, OR -
12 10 73 Jacob Shandy Jacob Shandy Corvallis, OR Corvallis, OR -2
13 14 71 Dallin Dagata Dallin Dagata Yreka, CA Yreka, CA 1
14 9 28L Steven Lysinger Steven Lysinger Gold Hill, OR Gold Hill, OR -5
15 Laps

Qualifier 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR 1
2 7 7J Fred Ryland Fred Ryland Brentwood, CA Brentwood, CA 5
3 10 3 Garrett Craig Garrett Craig Veneta, OR Veneta, OR 7
Top 3 transfer
4 4 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR -
5 13 68T Daniel Taylor Daniel Taylor Butte falls, OR Butte falls, OR 8
6 5 91 Shannon Barton Shannon Barton Yuba City, CA Yuba City, CA -1
7 6 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR -1
8 8 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA -
9 3 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR -6
10 9 24J Mike Jones Mike Jones -1
11 11 04M Austin Manzella Austin Manzella Bakersfield, CA Bakersfield, CA -
12 12 19A Madilynn Ashley Madilynn Ashley Jasper, OR Jasper, OR -
13 1 8A Varon Allen Varon Allen Medford, OR Medford, OR -12
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16P Nick Trenchard Nick Trenchard Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR -
2 3 46N Jonathan Hagio Jonathan Hagio Prunedale, CA Prunedale, CA 1
Top 2 transfer
3 2 28K Chester Kniss Chester Kniss Antioch, CA Antioch, CA -1
4 7 21P Landyn Philpott Landyn Philpott Lapine, OR Lapine, OR 3
5 6 69 Kasi Comer Kasi Comer Eugene, OR Eugene, OR 1
6 5 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR -1
7 8 27S Sean Hulsey Sean Hulsey shasta lake, CA shasta lake, CA 1
8 4 21JR Vinny Debenedetti Vinny Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR -4
9 9 19A Madilynn Ashley Madilynn Ashley Jasper, OR Jasper, OR -
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR 1
2 1 00 Colby Fett Colby Fett Algona, IA Algona, IA -1
Top 2 transfer
3 4 184 Riley Jeppesen Riley Jeppesen Atwater, CA Atwater, CA 1
4 7 7TG Joe Docekal Joe Docekal Dysart, IA Dysart, IA 3
5 6 7Z Craig Nieman Craig Nieman Reno, NV Reno, NV 1
6 9 95 Rich McCoy Rich McCoy Medford, OR Medford, OR 3
7 8 73 Jacob Shandy Jacob Shandy Corvallis, OR Corvallis, OR 1
8 3 12I Isaac Sanders Isaac Sanders Brookings, OR Brookings, OR -5
9 5 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA -4
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 111 Cole Olexiewicz Cole Olexiewicz Susanville, CA Susanville, CA -
2 2 MM5 Matt Ruf Matt Ruf Grand Junction, CO Grand Junction, CO -
Top 2 transfer
3 4 8A Varon Allen Varon Allen Medford, OR Medford, OR 1
4 3 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR -1
5 5 91 Shannon Barton Shannon Barton Yuba City, CA Yuba City, CA -
6 6 7J Fred Ryland Fred Ryland Brentwood, CA Brentwood, CA -
7 7 24J Mike Jones Mike Jones -
8 8 04M Austin Manzella Austin Manzella Bakersfield, CA Bakersfield, CA -
9 9 58M Mike Merritt Mike Merritt Yuba City, CA Yuba City, CA -
10 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 38 KC Keller KC Keller Tracy, CA Tracy, CA -
2 2 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA -
Top 2 transfer
3 3 21 Evan Scroggins Evan Scroggins Sutter, CA Sutter, CA -
4 6 12 Jimmy Ford Jimmy Ford Yuba City, CA Yuba City, CA 2
5 5 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR -
6 9 33B Hunter Bloom Hunter Bloom Eugene, OR Eugene, OR 3
7 8 21W John Wilson John Wilson 1
8 7 67G Tyler David Williams Tyler David Williams Tulelake, CA Tulelake, CA -1
DNS 4 68T Daniel Taylor Daniel Taylor Butte falls, OR Butte falls, OR -
10 Laps

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR 1
2 1 11 Trevor Points Trevor Points Salem, OR Salem, OR -1
Top 2 transfer
3 4 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA 1
4 3 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR -1
5 8 333 Aaron Bloom Aaron Bloom Cottage Grove, OR Cottage Grove, OR 3
6 5 51 Connor Franklin Connor Franklin Montague, CA Montague, CA -1
7 7 28L Steven Lysinger Steven Lysinger Gold Hill, OR Gold Hill, OR -
8 9 71 Dallin Dagata Dallin Dagata Yreka, CA Yreka, CA 1
9 6 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA -3
10 Laps

Heat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 W7 Kevin Williamson Kevin Williamson Coburg, OR Coburg, OR 1
2 1 37M Derek Murphy Derek Murphy Colorado Springs, CO Colorado Springs, CO -1
Top 2 transfer
3 3 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR -
4 4 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR -
5 5 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR -
6 7 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA 1
7 8 3 Garrett Craig Garrett Craig Veneta, OR Veneta, OR 1
8 6 63 Buddy Olschowka Buddy Olschowka Tracy, CA Tracy, CA -2

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 38 16P Nick Trenchard Nick Trenchard Klamath Falls, OR Klamath Falls, OR 16.439
2 40 00 Colby Fett Colby Fett Algona, IA Algona, IA 16.595
3 11 111 Cole Olexiewicz Cole Olexiewicz Susanville, CA Susanville, CA 16.693
4 50 38 KC Keller KC Keller Tracy, CA Tracy, CA 16.713
5 42 11 Trevor Points Trevor Points Salem, OR Salem, OR 16.757
6 15 37M Derek Murphy Derek Murphy Colorado Springs, CO Colorado Springs, CO 16.759
7 10 28K Chester Kniss Chester Kniss Antioch, CA Antioch, CA 16.782
8 2 84 Jorddon Braaten Jorddon Braaten Medford, OR Medford, OR 16.784
9 34 MM5 Matt Ruf Matt Ruf Grand Junction, CO Grand Junction, CO 16.806
10 35 19 Trevor Tiffee Trevor Tiffee Yreka, CA Yreka, CA 16.822
11 47 17M Merissa Henson Merissa Henson Medford, OR Medford, OR 16.843
12 51 W7 Kevin Williamson Kevin Williamson Coburg, OR Coburg, OR 16.873
13 12 46N Jonathan Hagio Jonathan Hagio Prunedale, CA Prunedale, CA 16.893
14 17 12I Isaac Sanders Isaac Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.947
15 30 7SEVEN Jantzen Knips Jantzen Knips Medford, OR Medford, OR 16.962
16 32 21 Evan Scroggins Evan Scroggins Sutter, CA Sutter, CA 16.970
17 52 2M Matt Sanders Matt Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.980
18 31 7S Steven Sanders Steven Sanders Brookings, OR Brookings, OR 16.983
19 6 21JR Vinny Debenedetti Vinny Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 17.022
20 20 184 Riley Jeppesen Riley Jeppesen Atwater, CA Atwater, CA 17.073
21 39 8A Varon Allen Varon Allen Medford, OR Medford, OR 17.099
22 48 68T Daniel Taylor Daniel Taylor Butte falls, OR Butte falls, OR 17.100
23 19 45 Colton Chew Colton Chew Janesville, CA Janesville, CA 17.115
24 7 30M Mike Medel Mike Medel Medford, OR Medford, OR 17.134
25 13 555 Joby Shields Joby Shields Gold Hill, OR Gold Hill, OR 17.146
26 23 7M Ethan Killingsworth Ethan Killingsworth Yreka, CA Yreka, CA 17.158
27 29 91 Shannon Barton Shannon Barton Yuba City, CA Yuba City, CA 17.171
28 25 P11 Austin Petray Austin Petray Central Point, OR Central Point, OR 17.176
29 18 51 Connor Franklin Connor Franklin Montague, CA Montague, CA 17.180
30 36 12W Branden Wilson Branden Wilson Central Point, OR Central Point, OR 17.203
31 43 69 Kasi Comer Kasi Comer Eugene, OR Eugene, OR 17.210
32 5 7Z Craig Nieman Craig Nieman Reno, NV Reno, NV 17.228
33 14 7J Fred Ryland Fred Ryland Brentwood, CA Brentwood, CA 17.240
34 24 12 Jimmy Ford Jimmy Ford Yuba City, CA Yuba City, CA 17.254
35 4 44 Tyler Rodgers Tyler Rodgers Chico, CA Chico, CA 17.271
36 37 63 Buddy Olschowka Buddy Olschowka Tracy, CA Tracy, CA 17.288
37 41 21P Landyn Philpott Landyn Philpott Lapine, OR Lapine, OR 17.293
38 46 7TG Joe Docekal Joe Docekal Dysart, IA Dysart, IA 17.329
39 33 24J Mike Jones Mike Jones 17.354
40 21 67G Tyler David Williams Tyler David Williams Tulelake, CA Tulelake, CA 17.427
41 27 28L Steven Lysinger Steven Lysinger Gold Hill, OR Gold Hill, OR 17.443
42 44 SL08 Ryder Boswell Ryder Boswell Yreka, CA Yreka, CA 17.449
43 53 71 Dallin Dagata Dallin Dagata Yreka, CA Yreka, CA 17.509
44 26 27S Sean Hulsey Sean Hulsey shasta lake, CA shasta lake, CA 17.512
45 49 73 Jacob Shandy Jacob Shandy Corvallis, OR Corvallis, OR 17.528
46 22 04M Austin Manzella Austin Manzella Bakersfield, CA Bakersfield, CA 17.540
47 28 21W John Wilson John Wilson 17.646
48 16 333 Aaron Bloom Aaron Bloom Cottage Grove, OR Cottage Grove, OR 17.654
49 45 3 Garrett Craig Garrett Craig Veneta, OR Veneta, OR 17.743
50 8 19A Madilynn Ashley Madilynn Ashley Jasper, OR Jasper, OR 17.746
51 3 95 Rich McCoy Rich McCoy Medford, OR Medford, OR 17.965
52 9 58M Mike Merritt Mike Merritt Yuba City, CA Yuba City, CA 18.201
53 1 33B Hunter Bloom Hunter Bloom Eugene, OR Eugene, OR 18.668

IMCA Modifieds

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 W5 Jesse Williamson Jesse Williamson Coburg, OR Coburg, OR -
2 4 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR 2
3 5 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 2
4 10 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 6
5 3 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA -2
6 2 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR -4
7 8 47 Carter Patterson Carter Patterson Lebanon, OR Lebanon, OR 1
8 12 6 John Dees John Dees Central Point, OR Central Point, OR 4
9 9 34Y James Lipke James Lipke Yreka, CA Yreka, CA -
10 7 3N Chris Nieman Chris Nieman Quincy, CA Quincy, CA -3
11 13 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR 2
12 18 34J Jeff Faulkner Jeff Faulkner Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA 6
13 14 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR 1
14 17 30F Andy Freeman Andy Freeman Central Point, OR Central Point, OR 3
15 11 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR -4
16 16 19K Buddy Kniss Buddy Kniss Oakley, CA Oakley, CA -
17 6 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR -11
18 15 3 Todd Hermosillo Todd Hermosillo Watsonville, CA Watsonville, CA -3
19 19 23D Matt Duste Matt Duste Central Point, OR Central Point, OR -
10 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 W5 Jesse Williamson Jesse Williamson Coburg, OR Coburg, OR 1
2 3 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 1
3 1 3N Chris Nieman Chris Nieman Quincy, CA Quincy, CA -2
4 5 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR 1
5 4 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR -1
6 6 34J Jeff Faulkner Jeff Faulkner Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA -
DNS 7 23D Matt Duste Matt Duste Central Point, OR Central Point, OR -
All transfer
10 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA 1
2 1 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR -1
3 3 47 Carter Patterson Carter Patterson Lebanon, OR Lebanon, OR -
4 4 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR -
5 6 3 Todd Hermosillo Todd Hermosillo Watsonville, CA Watsonville, CA 1
6 5 30F Andy Freeman Andy Freeman Central Point, OR Central Point, OR -1
All transfer
10 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR -
2 4 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 2
3 6 34Y James Lipke James Lipke Yreka, CA Yreka, CA 3
4 5 6 John Dees John Dees Central Point, OR Central Point, OR 1
5 3 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR -2
6 2 19K Buddy Kniss Buddy Kniss Oakley, CA Oakley, CA -4
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 11 3N Chris Nieman Chris Nieman Quincy, CA Quincy, CA 16.728
2 17 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR 16.751
3 13 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR 17.207
4 18 W5 Jesse Williamson Jesse Williamson Coburg, OR Coburg, OR 17.231
5 16 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA 17.270
6 7 19K Buddy Kniss Buddy Kniss Oakley, CA Oakley, CA 17.294
7 4 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR 17.377
8 15 47 Carter Patterson Carter Patterson Lebanon, OR Lebanon, OR 17.431
9 14 42 Paul Culp Paul Culp Creswell, OR Creswell, OR 17.601
10 9 64 Ray Kniffen Jr Ray Kniffen Jr White City, OR White City, OR 17.670
11 3 83R Jeffrey Hudson Jeffrey Hudson Keno, OR Keno, OR 17.905
12 10 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 18.059
13 2 23 Troy Lent Troy Lent Redmond, OR Redmond, OR 18.276
14 8 30F Andy Freeman Andy Freeman Central Point, OR Central Point, OR 18.367
15 5 6 John Dees John Dees Central Point, OR Central Point, OR 18.391
16 19 34J Jeff Faulkner Jeff Faulkner Rohnert Park, CA Rohnert Park, CA 18.478
17 1 3 Todd Hermosillo Todd Hermosillo Watsonville, CA Watsonville, CA 18.545
18 6 34Y James Lipke James Lipke Yreka, CA Yreka, CA 18.559
DNS 12 23D Matt Duste Matt Duste Central Point, OR Central Point, OR 18.559
10 Laps

scramble

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 W5 Jesse Williamson Jesse Williamson Coburg, OR Coburg, OR 1
2 6 25 Craig Cassell Craig Cassell Albany, OR Albany, OR 4
3 3 21P Ryan Peery Ryan Peery Yreka, CA Yreka, CA -
4 1 1M Mark Wauge Mark Wauge Medford, OR Medford, OR -3
5 5 21J Jon Debenedetti Jon Debenedetti Rogue River, OR Rogue River, OR -
6 4 34G Albert Gill Albert Gill Central Point, OR Central Point, OR -2

Next Event

DAYSHRSMINSEC
Sign Up For 50:50 MyRacePass Registration
Toyota
Toyota
ACME Fire and Safety
Hoppes Construction
Precision Electric
Wilson Equipment
CDA Archetechts
Gage It
Mr Smith
World Famous
Anderson Concrete
AG Auto Repair
Cigar Cave
Lewis Power Equipment
Pickers Pawn
Bi-Mart
Souther Oregon Signs
Stone Heating
Swanson Group
US Cellular
AM Transport
Pit Sky Lights
Toyota
Dustys Transmission